• Başvuru İçin Gerekli Bilgiler
  1) Hizmet Numarası: Bağlantı numarası, XDSL numarası ya da servis numarası olarak da adlandırılabilir. Geçiş işleminin gerçekleştirilmesi için bu numaranın başvuru esnasında aktivasyon ekibine iletilmesi gerekmektedir. XDSL numaranı servis aldığın internet sağlayıcıdan gelen faturanın üzerinde ya da mevcut internet servis sağlayıcına ait Online İşlemler Merkezi’nde bulabilirsin.
  2) Sabit Telefon Numarası: İnternet hizmeti ile birlikte alınan sabit telefona ait numaradır.
  3) Hizmet Numarası: İnternet tipleri ADSL,VDSL ve Fiber olarak 3’e ayrılmaktadır. Kullanmış olduğunuz internet tipini, başvurusu esnasında müşteri temsilcimize iletmeniz işlemleri hızlandırarak Merkür’e geçişinizi kolaylaştıracaktır.
  4) Detaylı Adres Bilgisi: Yanlış adrese işlem yapılmasını önlemek için başvurudan önce adrese ait ilçe, mahalle, sokak, daire detaylarının hazır bulunması süreci hızlandıracaktır.
 • Diğer internet servis sağlayıcıdaki aboneliği iptal etmek gerekir mi?
  Kullanmış olduğunuz internet hizmetinizin iptalini Tıkla Net gerçekleştirir. Operatörünüzü arayarak aboneliğinizi iptal ettirmenize gerek yoktur.
 • Nasıl başvuruda bulunulur?
  0850 302 02 43 Tıkla Net Müşteri Hizmetleri’nden ve tiklanet.com.tr adresi üzerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için hat sahibinin başvuruda bulunması gereklidir.
 • Evrak Süreci
  Evrak sürecini hızlandırmak adına e-posta ile başvuru dokümanlarını talep edebilir ve imzalı dokümanlarının görsellerini bize e-posta ya da Whatsapp kanalı ile iletebilirsin. Hızlı aktivasyon için mail ile ilettiğimiz başvuru evraklarının imzalanmış görsellerini ve kimlik belgeni evrak@tiklanet.com.tr e-posta adresine veya (0850) 302 02 43 numaralı Whatsapp destek hattımıza gönderebilirsin. ***Regulatif olarak her bir müşterimizin ıslak imzalı başvuru evrağını sistemimizde bulundurmamız gerekiyor. Bu nedenle imzalı evraklarını e-posta ya da whatsapp ile bize göndermiş olsan bile ıslak imzalı evrakları kargo ile İsmailler Mahallesi, Ptt Cad. No:7/I Çal/Denizli adresine göndermelisin.
 • Aktivasyon Süreci
  İmzalı evraklar sisteme yüklendikten sonra onay işlemleri için aranırsınız. Aboneliğiniz onayladığında aktivasyon süreci 48 saat içinde tamamlanır. Aktivasyon sürecinde mevcut internet bağlantısında herhangi bir kesilme olmaz. Tıkla Net’in interneti aktif olduğu zaman diğer internet hizmeti sonlanacaktır.
 • Kurulum
  Aktivasyon tamamlandığında telefonuna gelen bilgilendirme mesajı içerisinde bulunan kullanıcı adı ve şifre modem ara yüzüne girilerek internet kullanıma hazır hale gelir.
Hemen Ara